26-02-2018 GÜNDEM

Ölüme terk edilen köpek hayata döndürüldü

Bolu'da aç ve susuz bir şekilde zincirlenerek ölüme terk edilen köpek, Çaydurt Köyü'nde bulundu.

Ölüme terk edilen köpek hayata döndürüldü

Bolu'da aç ve susuz bir şekilde zincirlenerek ölüme terk edilen köpek, Çaydurt Köyü'nde bulundu. Köpeğin bulunması için para ödülü vereceğini açıklayan Mehtap Ünal, adını Oskar koyduğu köpeğini ilk iş veterinere götürdü. 
16 Şubat'ta kaybolan Oskar'ın yürek sızlatan o görüntülerini hayvansever Mehtap Ünal,  Whatsapp Haber Hattı'na göndermişti. 21 Şubat'ta köpeğin bulana para ödülü vereceğini açıklayan Ünal'a iyi haber 24 Şubat'ta geldi. Bolu'ya bağlı  Çaydurt Köyü'nde yaşayan hayvanseverler köpeği buldukları gibi Mehtap Ünal'a haber verdiler. 
İyi haberi aldığı gibi yola koyulan Mehtap Ünal, “ Para ödülünü vererek köpeği teslim aldım. İstanbul'daki bir hayvan hastanesine getirdik köpeğimizi. Kasığında enfeksiyon kapmış kocaman bir kesik var. Yarası kapandığında dikiş atılacak. Tüm bedeni keneyle kaplıydı. Onlar temizlendi. Antibiyotıge başlandı.İç ve dış parazit tedavisi yapıldı.Kan testi ve hemogramına bakıldı,düşük çıktı Kansızlık gözlendi. Yarın ultrason çekilecek,gözlerinde enfeksiyona bağlı tahribatlar var. Geniş kapsamlı tedavi sürecine girdik. İlaçlı su ile banyosu yapılacak bugün. İştahı çok iyi. Öyle aç kalmış ki doyumsuz bi şekilde yemek yemek istiyor” dedi. 
Adını Oskar koyduğu köpeği hayat boyu yanından ayırmayacağını söyleyen İnal, “Çok mutluyum. O günden beri sanki ruhum kapalı bir kavanozun içindeydi. Acı çekiyordum, çok zor zamanlardı. Ama Allah dualarımı duydu ve yardım etti. Sevginin gücü bu.


HABER VİDEOSUKaynak: habertürk

reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

En sevdiğiniz köpek cinsi hangisidir?

Amerikan Bulldog
Pitbull Terrier
Beauceron
Billy
Boxer
Brezilya Mastiff
Mudi
Mastiff
Kangal
Golden