06-03-2018 GÜNDEM

Öksüz kalan yavrulara barınaktaki köpek süt anne oldu

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, zehirlenerek öldürüldüğü iddia edilen köpeğin 6 yavrusuna başka bir köpek süt anne oldu.

Öksüz kalan yavrulara barınaktaki köpek süt anne oldu

Zabıta ve Veteriner Hizmetleri ekipleri ölmek üzere olan yavruları Sokak Hayvanları Bakımevi’nde bakıma aldı. Bakımevindeki gözetim altında tutulan bir köpek yavrulara süt anne oldu. Süt anne olan köpeğin 6 olan yavru sayısı yeni yavrularla birlikte 12’ye çıktı. Köpeğin sütüyle beslenen yavrular ölmekten son anda kurtuldu. Sokak Hayvanları Bakımevi Veteriner Hekimi Emrah Güleç, yavruların hayatının kurtulduğunu söyledi.


Güleç, süt anne sayesinde 6 yavrunun hayata tutunduğunu söyledi. Güleç, "Olay yerine zabıta ile gittiğimizde, vatandaşın 2 gün önce doğum yapmış olan köpeği kimliği belirsiz kişilerce zehirlenmiş olduğunu gördük. Anne ölünce 2 gün önce doğan yavrular ortada kalmış. Vatandaşla birlikte buna nasıl çözüm bulabiliriz diye kafa yorduk. Sonunda, birkaç gün önce barınağa yavruları ile gelmiş bir anne köpeğimiz aklımıza geldi. Yavrulardan bir tane alıp anneye yaklaştırdığımızda herhangi kötü bir tepki vermediğini gördük. Bunun üzerine diğer 5 adet yavruyu da getirdik. Onları da sahiplendiğini gördük. Tabii bunları yaparken anneyle yavruları yalnız bırakmadık. Üzerinden 5-6 gün geçmesine rağmen annenin olumsuz bir tepkisi yok. Hepsini kabullenmiş durumda” dedi.


Kaynak: İHA

reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

En sevdiğiniz köpek cinsi hangisidir?

Amerikan Bulldog
Pitbull Terrier
Beauceron
Billy
Boxer
Brezilya Mastiff
Mudi
Mastiff
Kangal
Golden