21-02-2018 GÜNDEM

Evde Beslenebilecek En Tatlı 10 Küçük Köpek Cinsi

Küçük köpek cinslerini bu içeriğimizde sizler için derledik. Birçok faktöre bağlı olarak, evinizde küçük köpekleri beslemek isteyebilirsiniz. Ailenize daha uygun olacağından, çocuklarınız açısından veya evinizin büyüklüğünü göz önünde bulundurduğunuzda, sizin için en ideal olan küçük köpek türleri hakkında önerilere ihtiyaç duyuyorsanız, işte sizlere bu konuda yardımcı olacağız.

Evde Beslenebilecek En Tatlı 10 Küçük Köpek Cinsi

1. Malta Köpeği türü ( Maltese )

Küçük köpek cinsi arasında yer alan Malta köpekleri, tüy dökmedikleri için alerjisi olan kişilerin besleyebileceği bir ırktır. Çok fazla ilgi görürlerse, bazı davranış bozuklukları görülmektedir.

 

2. Boston Terrier Türü

Tüy dökmeyen türlerden birisidir ve iyi bir bağ kurabilmeniz halinde sadık yapılara sahiptirler.

 

3. Pomeranya Türü 

Gürültülü ırklardan birisi olarak karşımıza çıkacaktır ve çok fazla tüy dökmektedirler.

 

4. Dachshund

 

En koruyucu ırklardan birisidir ve bağlılıkları da en iyi seviyelerdedir. Çok uzun yürüyüşler yapabileceğiniz bir ırktır.

5. Pug Köpeği Türü

 

Suratlarının kırışık görünümü bu ırkı bir hayli tatlı bir hale getirmektedir. İnatçı yapıları bulunmaktadır ve hırıltıları ile uyumanızı engelleyebilirler.

6. Chihuahua Türü

Evde küçük çocuğu olanlar için uygun değildir, çünkü ısırma huyları bulunmaktadır. Dikkat çekmek için hareketlerde bulunurlar.

7. Shih Tzu Köpek Türü

 

Küçük köpek cinsi Shih Tuzu, kalın derileri bulunmaktadır ve bunun matlaşmasını önlemek amacıyla düzenli olarak tımarlamanız gerekir. Sevecen ve asil bir ruhları bulunmaktadır ve nazik davranışları ile dikkat çekerler.

8. Pekinez Türü

 

Sevecenliği en iyi olan ırklardan birisidir ve kendi istediklerini yapmayı da çok severler. Korumacı yaklaşmakta olup, çocuklarla da iyi anlaşmaktadırlar. Tüy dökmezler ve ev içerisinde yetiştirmek için eğitmeniz gerekebilir.

9. Miniatür Schnauzer Türü

 

Koku bırakmayan ve tüy dökmeyen, küçük köpek türlerinden tercih etmek isteyenler için ideal ırklardan birisidir. Sakin, meraklı ve cesur yapılarıyla dikkatleri çekmeyi başarmaktadırlar.

10. Miniatür Poodle Türü

Yabancı kişilere karşı utangaç davranırlar ve diğer canlılarla iyi anlaşmaktadırlar. Atletik bir vücutları vardır ve sahiplerine karşı ise sadık ve hassas davranış sergilemektedirler.

 

 

 

 


Kaynak: patiliyo.com

reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

En sevdiğiniz köpek cinsi hangisidir?

Amerikan Bulldog
Pitbull Terrier
Beauceron
Billy
Boxer
Brezilya Mastiff
Mudi
Mastiff
Kangal
Golden