21-05-2018 GÜNDEM

Çöpe atılan 3 kedi yavrusuna annelik yapan köpek Şila

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde çöpe atılan ve anneleri bulunmayan 3 kedi yavrusuna annelik yapan köpek görenlerin içini ısıtıyor.

Çöpe atılan 3 kedi yavrusuna annelik yapan köpek Şila

Gölbaşı'nda oturan Emişen Kayıcı isimli bir kadın, çöpe atılmış ve anneleri olmayan 3 kedi yavrusu buldu. Evine getirerek, beslemeye başladığı kedi yavrularına evde bulunan köpeğin de zarar vermediğini gördü.

Kayıcı bir süre sonra köpeğin, yavrularla oynayıp, sarıldığını ve annelik yapmaya başladığını kaydetti

 

.

YAVRULARI SAHİPLENDİ

17 yaşındaki Emişen Kayıcı, "Çöpe atılmış 3 yavru kedi vardı. Poşete koyulup çöpe atılmış vaziyetteydiler. Dayanamadım yavruları alıp eve getirdim. Evde besledim 4 yaşında Şila isimli gold köpeğim vardı. Yabancılık çekmediler. köpeğim, olumsuz bir tepki vermedi, aksine yavruları sahiplendi. Yavru kedilere annelik yapmaya başladı. Onları temizliyor, kendi yavrusu gibi seviyor, oyun oynuyor" dedi.

"İNSANLARDAN SEVECEN"

Emişen Kayıcı, yavruları poşetleyip çöpe atan insan vicdanına da seslenerek, "Köpeğim bile o insanlardan daha sevecen bir tavır sergiliyor. Vicdanı olan bir insan kedi yavrularını poşetleyerek, çöpe atıyor. Evdeki köpeğim ise, ezeli düşman oldukları bilinen kedilerin yavrularına annelik yapıyor. İnsanların bu durumdan ders alması gerekir. Hayvanlar da can taşıyor. Hayvanlara da biraz sevgi ve ilgi gösterirsek, onlar da bize sevgilerini gösterecektir. Zor şartlarda yaşayan bu hayvanlara sahip çıkalım" diye konuştu.

 


Kaynak: yeni akit

reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

En sevdiğiniz köpek cinsi hangisidir?

Amerikan Bulldog
Pitbull Terrier
Beauceron
Billy
Boxer
Brezilya Mastiff
Mudi
Mastiff
Kangal
Golden