17-03-2017 KÖPEKLER

Yaralı Ve Hasta Köpek Tedavi İçin Eskişehir'e Gönderildi

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde yaralı kangal cinsi yaralı köpek ve Cocker melezi gözleri görmeyen hasta yavru köpek, tedavi edilmek üzere Eskişehir’e götürüldü.

Yaralı Ve Hasta Köpek Tedavi İçin Eskişehir'e Gönderildi

Tavşanlı ilçesi Çardaklı Mahallesi yakınlarında ayağı kırık kangal cinsi köpek ve şehir merkezinde bir gözü görmeyen Cocker melezi yavru köpek, hayvan sever Necdet Demirat tarafından bulundu. Demirat, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) yetkililerini arayarak haber verdi. HAYTAP’a bağlı Eskişehir’de bulunan Kelebek Dernek yetkilileri, Alo Pet Taksi vasıtasıyla köpekleri ilçeden alarak tedavi edilmek üzere götürdü. Sürücü Fuat Yavuz, tedavi amaçlı geldikleri ilçeden köpekleri alırken şunları söyledi,


“Tavşanlı’da yaralı köpek olduğu bilgisinin gelmesi üzerine hemen hızlı bir şekilde ilçeye geldik. Şu anda her ikisini de aldık ve Eskişehir’de bir veteriner kliniğinde tedavileri yapılacak. Bu gibi insanlar olduğu sürece bu gibi canlılar daima kurtulacaktır. Hiçbir can hiçbir zaman bir çöp değildir. Bunlara bir insana verdiğimiz değerden fazla değer vermemiz lazım. Çünkü bunlar konuşamayan, derdini anlatamayan canlılardır”
Hayvansever Necdet Demirat ise canlılara yardım eden herkese teşekkür etti.


Kaynak: Milliyet

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER KÖPEKLER HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

En sevdiğiniz köpek cinsi hangisidir?

Amerikan Bulldog
Pitbull Terrier
Beauceron
Billy
Boxer
Brezilya Mastiff
Mudi
Mastiff
Kangal
Golden