25-08-2016 SAĞLIK

Win pet ameliyat sonrası koruyucu kıyafet

Win-Pet, evcil-yabani hayvanlarda; yaralanmalar ve operasyonlar sonrası hastanın, yaraya ulaşarak zarar vermesini önlemek amacıyla kullanılan medikal bir üründür. Teknik kumaştan üretilmiş, elbise şeklinde tasarlanmış bir bandaj olarak da tarif edilebilir.

Win pet ameliyat sonrası koruyucu kıyafet

Winpet Ürünlerini buradan alabilirsiniz => Winpet Ürünleri

lk bakışta sıradan bir Pet elbisesine benzetilen WİN-PET uzun bir Ar-Ge sürecinin eseridir.                                                  
Kumaş Özellikleri

  • Tasarımı
  • Kullanım Amacıyla WIN-PET diğer PET elbiselerinden ayrılır.
  • Aksesuar amaçlı kullanılan bir ürün değildir.
  • Win-Pet Yarı steril olarak tüketime sunulmuştur,
  • Hekim tavsiyesi ile kullanılır,
  • Veteriner Hekimi tarafından uygulanan,
  • Hekim onayı ile çıkartılan Veteriner Medikal Üründür.

KUMAŞ ÖZELLİKLERİ

Ar-Ge süreci içinde kumaşı geliştirilen ve çalışmaları devam eden Win-Pet’in;
Yırtılma mukavemeti oldukça yüksektir: Win-Pet kumaşına diş geçebilir, kesilebilir, ısrar ile aynı yer sürtünmeye maruz kalır ise aşınabilir ancak ısırılarak çekilse dahi kolayca yırtılmaz. Yırtılma mukavemeti oldukça yüksektir.
Su Geçirmez: Win-Pet’in, kesilmemiş ham kumaşı %100 sıvı geçirmezdir. Öyle ki, hasta kumaş üzerinden dilediği kadar yaralı bölgeyi yalayabilir. Ancak, burada ki nem hiçbir şekilde yaraya ulaşmaz ve yarayı enfekte etmez.

Hızlı Kurur: Win-Pet kumaşı sıvıyla temas etmesi durumunda hızlı kurur. Öyle ki; yaranın ventilasyonunun sağlanması amacıyla açılan havalandırma deliklerinden içeriye sızması muhtemel sıvılar, kumaşın bu özelliği sayesinde kumaşa tutunamadan ve yarayı enfekte etmeden hızla buharlaşmaktadır. Pansumanda kullanılan sıvılarda kumaşın bu özelliği sebebiyle sağlıklı dokuya zarar vermez.

Teel Atmaz & Sökülmez: Win-Pet kumaşı kesilmesi durumunda teel atmaz ve kesi bölgesinden sökülmez. Öyle ki; Win-Pet her bir hastaya için özel üretilmiş bir ürün değildir. Ürün hastaya uygulanır iken; Hekim tarafından hastanın cinsiyetine, operasyonun şekline ve hastanın bedenine göre şekillendirilmesi gerekebilir. Bu durumda yapılan kesilerde, Win-Pet kumaşı kağıt benzeri kesilebilir ve yeniden şekillendirilebilir.  Kediler gibi ısrar ile yaraya ulaşmak isteyen hastalar, Win-Pet kumaşını dilediği kadar dişleyebilir. Ancak, üründe delik açması ve sökmesi çok zordur.

Antimikrobiyal & Antiallerjik: Win-Pet kumaşı çeşitli apreleme yöntemleri ile antimikrobiyal ve antialerjik hale getirilmiştir. Ancak,postoperatif dönemde Win-Pet kullanılan hastalarda yaranın düzenli pansumanının yapılması ısrarla tavsiye edilir.Fakat, çeşitli sebeplerden pansuman yapılamıyor ise kumaşın Antimikrobiyal özelliğinden kaynaklı olarak enfeksiyon riski oldukça azalmaktadır.Böyle durumlarda,Win-Pet hastayı çok sıkmayacak şekilde giydirilmeli,ancak boyun kordonu sıkı bir tasma gibi boyuna sabitlenmelidir. Ürünün Antiallerjik özelliği ve yumuşak dokusu sebebiyle de,Win-Pet vücudu sıkı bir elbise gibi sarsa dahi operasyon bölgesini tahriş etmemektedir.

Elastanlık: Win-Pet’in elastan özelliği sayesinde, ürün vücudu sıkı şekilde sarmakta, dolayısıyla hasta ürün içinde çok daha rahat hareket edebilmektedir. Ayrıca, bedenler arasında geçiş bu sebepten çok daha kolay olmaktadır. Bir beden küçük Win-Pet, bir beden büyük hastaya uygulanabilmektedir. Şişman ve zayıf hastalar aynı beden Win-Pet’i rahatlıkla kullanabilmektedir.  Ancak, mümkün olduğunca hasta için uygun beden Win-Pet tercih edilmelidir.

 
Nano Teknoloji Ürünü: Win-Pet kumaşı, çeşitli işlemlerden geçirilerek ve farklı Apreleme yöntemleri ile Nano Teknolojik hale getirilmekte ve Teknik Kumaş olarak üretilmektedir. Bu gün üretilen Win-Pet kumaşlarında asgari standartlar tamamlanmış olup Ar-Ge sürecinde kumaşın geliştirilmesi çalışmaları devam etmektedir.

TASARIM ÖZELLİKLERİ

Yara ventilasyonu sorunsuz sağlanmıştır.
Kullanımı oldukça kolaydır. Hastaya giydirilip çıkartılması pratiktir.
Güvenlidir. Kullanım Kılavuzuna uyulduğu taktir de hastanın ürünü çıkartması ve yaraya ulaşması mümkün değildir. 
Hekimin ya da hasta sahibinin yaraya ulaşarak pansuman yapması oldukça kolaydır
Büyük boy hastalarda da güvenle kullanılabilir.
Konforludur, hastanın hareketlerini kısıtlamaz.
Hastanın cinsiyetine, yapılan operasyona,şişmanlık-zayıflık durumuna göre yeniden şekillendirilebilir.

Her bir Win-Pet parçası tek başına kullanılabileceği gibi tasarım özelliği sayesinde birbiri ile entegre edilerek te modüler de kullanılabilir.


HABER VİDEOSUKaynak: Win Pet

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

En sevdiğiniz köpek cinsi hangisidir?

Amerikan Bulldog
Pitbull Terrier
Beauceron
Billy
Boxer
Brezilya Mastiff
Mudi
Mastiff
Kangal
Golden