08-12-2016 EVCİL KÜTÜPHANE

Sevimli dostlara ‘pati’ sigortası

Evcil kedi ve köpekler için ‘Pati Sigortası’ çıkaran Aksigorta, sokaklarda yaşayan hayvanları da unutmadı. Pati Sigortası’nın yüzde 10’u sokak hayvanlarının korunması için kullanılacak

Sevimli dostlara ‘pati’ sigortası

Aksigorta yeni ürünü Pati Sigortası ile evmizdeki sevimli dostlarımız köpek ve kedileri güvence altına alıyor. Şirket tarafından hayvan sahiplerinin hizmetine sunulan Pati Sigortası’nın önemli bir özelliği daha var. Aksigorta, ailelerin korumasında olan hayvanların dışında sokaklarda barınan hayvanları korumak için de bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Aksigorta’nın Haçiko ile yaptığı işbirliği sayesinde her Pati Sigortası poliçesi gelirinin yüzde 10’u sokak hayvanlarının beslenmesi ve bakımı için Haçiko’ya bağışlanacak. 

 


Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği Haçiko; toplumda hayvan sevgisi bilincini geliştirmek, hayvan hakları ihlallerinin önlenmesini sağlamak ve kamuoyunu bilinçlendirmek amacı ile kurulmuş bir dernek. Pati Sigortası ile can dostlarını güvence altına alan sigortalılar, sokak hayvanlarının korunmasına katkı sağlamış olacak.

 


Ev hayvanlarının acil durumlardaki tedavi ihtiyaçları göz önünde bulundurularak kapsamlı teminatlarla zenginleştirilen Pati Sigortası, aşıları tamamlanmış olan 6 aydan büyük, 10 yaşından küçük olan tüm ırk ve cinsiyetteki kedi ve köpekler için yapılabiliyor. 

 


5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ile yasal kimliklendirme ekipmanı olarak belirlenen mikroçipi de hediye eden Pati Sigortası, mikroçipin anlaşmalı veteriner kliniklerinde ücretsiz olarak uygulanmasının ardından geçerli oluyor. Pati Sigortası, ayda 22 TL, toplamda yıllık 198 TL primle Aksigorta’nın acenteleri ve Akbank kanalıyla hayvanseverlerle buluşuyor.

 

‘Kavgaya’ teminat
Yüksekten düşme sonucu oluşan kırık ve yaralanmalar, herhangi bir kaza veya enfeksiyon sebebiyle oluşabilecek göz tedavileri, trafik kazası sonucu oluşan tüm sağlık problemleri, yanma, elektrik çarpması, yabancı cisim yutma ve batması sebebiyle oluşacak tedaviler ve zehirlenmeler Pati Sigortası’nın güvencesi altında.
Böcek sokması sebebiyle oluşacak tedaviler, sıcak havada ısı çarpması, soğuk havalarda donma gibi risklere karşı da hayvanları güvence altına alan Pati Sigortası, boğulma tehlikesi ile karşılaşılması ve başka bir kedi veya köpek ile kavga sonucunda oluşacak tedaviler için de teminat veriyor.
5 bin TL’ye kadar acil durum teminatı sunan Pati Sigortası, üçüncü şahıslara verilen zararları da 3 bin TL’ye kadar karşılıyor. 

 

374 poliçe sattı

Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, Pati Sigortası’na ilişkin sorularımızı şöyle yanıtladı.

- Pati Sigortası ne zaman başladı?
2015 kasım ayı itibariyle tüm hazırlıkları ve operasyonel süreçleri hazırlanan Pati Sigortası, Nisan 2016’da tüm Türkiye’de duyuruldu.
- Kaç poliçe satıldı?
Şu ana kadar 374 adet poliçe satıldı.
- Hayvanları insanların zararlarına karşı da koruyor mu?
Pati Sigortası Türkiye’deki en kapsamlı ve en etkili evcil hayvan sigortası ürünü olarak kullanıcılara hizmet veriyor. Pati Sigortası’nın sahip olduğu teminatlar can dostlarımız için birçok duruma karşı koruma sağlıyor.


Kaynak: Milliyet

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER EVCİL KÜTÜPHANE HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

En sevdiğiniz köpek cinsi hangisidir?

Amerikan Bulldog
Pitbull Terrier
Beauceron
Billy
Boxer
Brezilya Mastiff
Mudi
Mastiff
Kangal
Golden