26-09-2017 GÜNDEM

SAHİPSİZ DOSTLAR BÜYÜKŞEHİR GÜVENCESİNDE

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GEÇİCİ HAYVAN BAKIMEVİ SAHİPSİZ DOSTLARI İÇİN 7/24 HİZMET VERİYOR.

SAHİPSİZ DOSTLAR BÜYÜKŞEHİR GÜVENCESİNDE

Muğla Büyükşehir Belediyesi kurulduğu günden itibaren Geçici Hayvan Bakımevi’nde toplam 1.275 hayvan sahiplendirildi, 5 bin 64 hayvan kısırlaştırıldı, 2 bin 673 adet hayvan tedavi edildi ve 9bin 338 adet hayvan da rehabilite edildi. Ayrıca 58 ortopedik operasyon yapıldı. Bakımevinde misafir edilen dostların daha iyi beslenmeleri için toplu yemek çıkan yerlerden kalan yemekler dönüşümlü olarak alınıyor ayrıca sahipsiz can dostlarına yönelik dikkat çekmek için işletmeler ile görüşülüp projeler başlatıldı. Yapılan projelerde işletmelerdeki kalan yemeklerin bakımevine ulaştırılması sağlanıyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin uzman ekipleri tarafından can dostların korunması ve daha iyi yaşam sürebilmeleri için yapılan çalışmalar ile hayvanları korumanın ve küçük yaşlarda hayvan sevgisinin kazandırılması, hayvanlara karşı duyarlılığın artmasını sağlamak için öğrencilere ziyaretler düzenlenerek hayvanların bakım ve beslenmeleri ile ilgili bilgiler veriliyor. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından Ev ve Süs Hayvanları Satışı Yapanlar veya Yapacak olanlara eğitimler verildi. Yerel Hayvan Koruma Gönüllüsü eğitimleri verildi. Bu eğitim programları ihtiyaç duyulması veya talep edilmesi halinde yeniden düzenlenerek katılımcılara sertifikaları verilmeye devam ediyor.

Muğla’ya yakışan hizmetlere bir yenisini daha ekleyen Muğla Büyükşehir Belediyesi 40 dönüm arazi üzerinde sokak hayvanları için modern, tam donanımlı ve doğal yaşam alanlı geçici hayvan bakım evi inşaatında sona yaklaştı. 2 Milyon 747 bin TL’ye mal olması beklenen ve Menteşe İlçesi Akçaova-Yeşilyurt Mahalleri yolunda 40 dönüm arazi üzerine inşa edilen Türkiye’nin sayılı barınaklarından biri olacak tesiste idari bina, ilk kabul ünitesi, yavrulu anne ünitesi, hasta ünitesi, karantina ünitesi, operasyon sonrası bakım üniteleri, ameliyathane, muayenehane, kedi üniteleri, açık kapalı kafesler ve doğal yaşam alanları bulunuyor.


Kaynak: fındıktv

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

En sevdiğiniz köpek cinsi hangisidir?

Amerikan Bulldog
Pitbull Terrier
Beauceron
Billy
Boxer
Brezilya Mastiff
Mudi
Mastiff
Kangal
Golden