21-12-2016 GÜNDEM

Osmangazi binlerce can dostuna kucak açtı

BURSA’nın merkez Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi, 2016 yılında 5 bin 909 sokak hayvanına bakım ve sağlık hizmeti verdi.

Osmangazi binlerce can dostuna kucak açtı

Sahipsiz hayvanların kontrol ve tedavilerini, kısırlaştırma ve aşı işlemlerini yerine getirerek doğal ortamlarında sağlıklı yaşam sürdürmelerini sağlayan Osmangazi Belediyesi, 2016 yılında binlerce sokak hayvanına kucak açtı. Türkiye’nin en modern hayvan barınağı olan Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde 2016 yılında toplam 5 bin 909 bakıma muhtaç can dostun bakımı yapılırken, binlerce hayvana da sağlık hizmeti verildi. Sokak hayvanlarının daha sağlıklı ve güvenli bir yaşam sürebilmeleri adına 9 yıldır faaliyet gösteren merkez, Bursa’nın yanı sıra Türkiye’nin her yerindeki yardıma ihtiyacı olan sokak hayvanlarına da hizmet veriyor.


Can dostların en büyük destekçisi olan Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde 2016 yılında bin 145 sokak hayvanına tıbbi tedavi uygulanırken, bin 304 sokak hayvanına da kısırlaştırma ameliyatı yapıldı. 812 sokak hayvanına ise kısırlaştırma harici ameliyat ve konservatif tedavi hizmeti sağlanırken, 2 bin 450 hayvan ise koruyucu hekimlik hizmetinden faydalandı.


Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde 2016 yılı içerisinde adeta bir ziyaretçi akını yaşandı. Tesise gelen ziyaretçilere hayvan bakımı ve sağlığı konusunda çeşitli eğitimler verildi. 32 okulun ziyarette bulunduğu merkezde toplam 19 bin 752 vatandaş barınağı gezdi.


Kaynak: DHA

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

En sevdiğiniz köpek cinsi hangisidir?

Amerikan Bulldog
Pitbull Terrier
Beauceron
Billy
Boxer
Brezilya Mastiff
Mudi
Mastiff
Kangal
Golden