08-02-2017 KÖPEKLER

Köpek her gün ormana kaçıyordu sahibi köpeği takip edince gerçek ortaya çıktı

Hayvanlar arasındaki en sadık türlerden biri olan köpekler ile insanların arasındaki arkadaşlık sınır tanımıyor.

Köpek her gün ormana kaçıyordu sahibi köpeği takip edince gerçek ortaya çıktı

Daha önce farklı türdeki hayvanların inanılmaz arkadaşlıklarına tanıklık etmişsinizdir.

 

Muhtemelen ‘Tilki ve Avcı Köpeği’ filmini izlemişsinizdir. Filmde gerçekleşenler gerçek hayatta da oldu. Köpek ve tilkinin arkadaşlığı görenleri büyülüyor. Köpeğin adı Tinni, tilkinin adıysa Sniffer.

 

KÖPEK VE TİLKİNİN ARKADAŞLIĞI

Tinni, fotoğrafçı sahibi Torgeir Berge ile Norveç’te yaşıyor. Köpeği ve tilkinin fotoğraflarını da yine o çekti. Tinni isimli köpek ve Sniffer isimli tilkinin arkadaşlığı görenleri şaşkına çeviriyor. Sanki yıllardır arkadaşmışlar gibi güreşiyorlar ve oynuyorlar.

 

Tinni ve Sniffer’ın arasındaki arkadaşlık bağını gören Torgeir hemen kamerasına sarıldı ve o anları ölümsüzleştirdi. Tilkinin yaşadığı bölgede bilinçsiz avcılık yaygın ve tilkiler kürkleri için katlediliyorlar. 

 

 

Torgeir Berge, Facebook hesabında “Tilkiler, davranışları ve karakteristik yapıları itibariyle tıpkı köpeklere benziyorlar. Köpeğim ve tilkiyi öyle görünce gözlerime oldu. Sniffer gibi hayvanlar maalesef hayatları boyunca kafeslerde kapalı olarak tutuluyorlar” yazdı.

 

Tinni ve Sniffer’ın arkadaşlığı insanları o kadar etkiledi ki Berit Helberg isimli bir yazar ‘Sniffer ve Tinni’ isminde bir kitap yazdı ve iki arkadaşın çekilen orijinal fotoğraflarını kitabında yayınlandı.

 

İki arkadaşın inanılmaz bağını hemen izleyin! Gördüğünüz gibi arkadaşlık sınır tanımıyor. Tinni ve Sniffer birbirlerinden farklı olsalar da arkadaşlıkları onları bir bütün haline getirdi. İkili bazen tilki bazense de köpek gibi oyunlar oynuyorlar 


HABER VİDEOSUKaynak: a24.com

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER KÖPEKLER HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

En sevdiğiniz köpek cinsi hangisidir?

Amerikan Bulldog
Pitbull Terrier
Beauceron
Billy
Boxer
Brezilya Mastiff
Mudi
Mastiff
Kangal
Golden