23-12-2016 EĞİTİM

Evcil hayvanlar ile yolculuk nasıl yapılır?

Evcil hayvanınız var fakat tatile gideceksiniz ve onu evde bırakmak yerine beraber gezmek istiyorsunuz ama nasıl? Eğer siz de evcil hayvanınız ile yolculuk yapmak istiyorsanız bu yazımız sizin için. İşte evcil hayvanlar ile yolculuk yapmanın püf noktaları...

Evcil hayvanlar ile yolculuk nasıl yapılır?

KONTROL ÖNEMLİ

Yola çıkmadan önce evcil hayvanınızın kontrollerini yaptırmanız gerekir. Hem yolculuk için sağlık durumunun uygun olup olmadığını anlamak hem de zorunlu olan kimlik kontrolünde bütün aşılarının tam olması gerektiğindem biricik yol arkadaşınızı seyahate uygun duruma getirmeniz gerekiyor.

 

BELKİ BİRAZ SAKİNLEŞTİRMEK GEREKEBİLİR

Yolculuğa çıkmadan önce dostunuzu birazcık sakinleştirmeniz gerekebilir. Bunun için veterinerinizin önereceği sakinleştiricileri öğrenebilir, onları kullanabilirsiniz. Bunu yapmanızdaki amacın hayvanınızın paniklemesini önlemek ve yolculukta herhangi bir sorun yaşamamak olduğunu unutmamalısınız ve gerekmediği sürece bu sakinleştiricileri kullanmamalısınız.

 

SEYAHAT EDECEĞİNİZ FİRMAYI VE KALACAĞINIZ YERİ İYİ ARAŞTIRIN

Seyahat edeceğiniz firmanın evcil hayvanınızı kabul edip etmeyeceğini ya da onun için bilet alıp almamanız gerektiğini iyice öğrenmelisiniz. Uçak, otobüs gibi seyahat araçlarının her birinde farklı uygulamalar söz konusu olduğu gibi her firmanın da kendine özgü bir kuralı vardır. Bu yüzden seyahat etmeden önce firmayı iyice araştırmanızda fayda var.

 

Ayrıca kalacağınız yerde en az seyahat edeceğiniz firma kadar önem taşımaktadır. Artık birçok otel evcil hayvanları kabul ettiği gibi onlara özel menüler de sunmaktadır. Siz de gideceğiniz yerde bu tarz otelleri tercih edebilirsiniz.


Kaynak: hürriyet

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

En sevdiğiniz köpek cinsi hangisidir?

Amerikan Bulldog
Pitbull Terrier
Beauceron
Billy
Boxer
Brezilya Mastiff
Mudi
Mastiff
Kangal
Golden