29-03-2016 EVCİL KÜTÜPHANE

Evcil hayvan sahibi olmanın faydaları

Bu fayda insanların hayatını tamamen yeni bir düzene itmektedir.

Evcil hayvan sahibi olmanın faydaları

Evcil hayvanlar hayatımızdaki bazı değişikler sağlar bizi üşengeçlikten uzaklaştırır hayata bakış açımızı güçlendirir.Çeşitli faaliyetler yaparak bizi daha çok sosyalleştirir. Artık evcil hayvanımız bizim ailemizin bir parçası olup çıkmıştır. Hayatımıza renk katan bu hayvanlar hem bir yandan da çocuklarımızın en iyi arkadaşı çıkı vermiş olabiliyor. Bilindiği üzere evcil hayvan beslemenin insanlara sağlık konusunda da bazı yararları dokunmaktadır gelin tutunki bu stres,astım hatta ve hatta kanser'e bile karşı koymamız için yararlı olabiliyor. Evcil hayvanların insanı mutlu ettiği zaten tamamiyle çok bârizdir. Bu hayatımıza onca yönden bizi etkileyen hayvanlar sizce daha fazla sevgi gösterilmesi gerekmiyormu? İşte hayvanlar bu kadar bizim hayatımızı etkiliyor.

 

Geçmişte olan bir olayda 10 kasım 1923 tarihinde Hachiko adında bir köpek tren istasyonun da koybolur ve bir insan onu bulur sahibini arar fakat bulamaz yakınındaki görevliye vermek ister fakat görevli almak istemez bulan kişi birkaç gün sahibini arar fakat birşey bulamaz. Başka bir çare kalmadığından adam köpeğe bakmaya karar verir 2 sene boyunca köpeğe sahip çıkar evden işe giderken köpek hergün onu takip etmekteydi. Köpek hergün sahibini tren durağında beklemekte ve sahibi hergün gördüğünde şaşırmaktaydı. Birgün sahibi işden geri dönmemiş ve köpek sabaha kadar onu beklemiştir ertesi gün kızı gelip köpeği götürmüştür.Sahibi vefat etmiştir fakat köpek sahibinin geleceğini düşünmüştür yıllarca ve 9 yıl boyunca sahibini her gün o tren istasyonun da beklemeye gitmiştir. Köpek öldükten sonra da köpeğin heykelini dikmişlerdir.

 

 

İşte hayvanalarında bazen insanlardan daha çok sadakat gösterdiği görülmüştür. İşte hayvanlar bize bu kadar faydası vardır.
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER EVCİL KÜTÜPHANE HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

En sevdiğiniz köpek cinsi hangisidir?

Amerikan Bulldog
Pitbull Terrier
Beauceron
Billy
Boxer
Brezilya Mastiff
Mudi
Mastiff
Kangal
Golden