14-12-2016 YAŞAM

Erzurum’da kar altındalar ama altlıkları var

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin elverişsiz hava şartlarının hüküm sürdüğü bölgede sokak hayvanlarına yönelik oluşturduğu Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kış mevsimiyle ilgili gerekli tüm tedbirleri aldığı bildirildi.

Erzurum’da kar altındalar ama altlıkları var

Haberin ayrıntıları şöyle;


Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri, sokak hayvanlarına özel itina gösteriyor. Ekipler, sokakta kalan hayvanları, Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürerek koruma amaçlı tedavi ediyor.


Yüzlerce hayvanın misafir edildiği barınakta, hayvanların üşümemesi için özel altlıklar ve izolasyonlu kulübeler yapılırken kapalı alanlarda da çalışmalar gerçekleştirildi. Ekipler, sokaklardan topladığı sahipsiz hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne getirerek gerekli sağlık işlemlerinden geçirdikten sonra, sahipsiz hayvanlara çip ve küpe takarak kayıt altına alıyor. Her türlü aşısı ve bakımı yapılan hayvanlar, bu noktadan sonra sahiplenmek isteyen hayvan severlere ücretsiz olarak veriliyor.


Yetkililer, hayvanları sahiplenmek isteyen vatandaşların, Büyükşehir Belediyesi’nin ‘www.erzurum.bel.tr’den iletişime geçebileceklerini belirttiler.


Kaynak: PetGazete

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER YAŞAM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

En sevdiğiniz köpek cinsi hangisidir?

Amerikan Bulldog
Pitbull Terrier
Beauceron
Billy
Boxer
Brezilya Mastiff
Mudi
Mastiff
Kangal
Golden