12-12-2017 GÜNDEM

Çorum'da gözleri görmeyen köpek, düştüğü kuyudan kurtarıldı

Çorum'da 4 gün önce düştüğü 5 metrelik içi boş su kuyusunda mahsur kalan gözleri görmeyen köpek, hayvan severler ve itfaiye ekipleri tarafından yaklaşık 3 saat süren çalışmayla kurtarıldı.

Çorum'da gözleri görmeyen köpek, düştüğü kuyudan kurtarıldı

Olay, Çorum'un Alaca ilçesine bağlı Büyük Cami köyü kırsalında meydana geldi. Yaralı bir köpeğin tedavisi için köye giden Bilim Kültür ve Turizm Derneği Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Şeyda Çimen ve komisyon üyeleri, köy yakınlarındaki 5 metrelik su kuyusunda bir köpeğin mahsur kaldığını öğrendi. Kısa sürede boş su kuyusunun bulunduğu bölgeye giden Çimen, beraberindekilerle köpeği kurtarmaya çalıştı, ancak sonuç alamadı. Havanın yağışlı olması, kuyuda da çökme riski bulunması nedeniyle Alaca Belediye Başkanı Muhammed Esat Eyvaz'dan yardım istendi. Çimen'in talebi üzerine Başkan Eyvaz, itfaiye ekibini bölgeye gönderdi. Olay yerine gelen itfaiye, hayvanseverlerin de yardımıyla yaklaşık 3 saat süren çalışmanın ardından kuyuda mahsur kalan köpeği çıkardı. Görmediği belirlenen köpeğe, yiyecek ve su verildi. Şeyda Çimen, köpeği tedavi için Çorum'a götürdü.
Başka bir köpek için gittikleri köyde kuyudaki köpeğin kurtarılmasına vesile olduklarını ifade eden Çimen, köpeğin 4 gündür kuyuda bulunduğunu tahmin ettiklerini dile getirerek, "Çok şükür ölmeden kurtarabildik. Gerekli tedavisini yaptıktan sonra sahiplendirmek istiyoruz" dedi.
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

En sevdiğiniz köpek cinsi hangisidir?

Amerikan Bulldog
Pitbull Terrier
Beauceron
Billy
Boxer
Brezilya Mastiff
Mudi
Mastiff
Kangal
Golden