20-09-2017 GÜNDEM

Beylikdüzü'nde Miniklere Hayvan Sevgisi Aşılanıyor

Beylikdüzü Belediyesi, hayvan sevgisini eğitimle çocuklara öğretiyor. İlçedeki ilkokul 3’üncü sınıf öğrencilerini okullarında ziyaret eden Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri, ’Hayvan Sevgisi ve Sağlığı Eğitimi’ veriyor. Sokaktaki dostlarla nasıl iletişim kurulması gerektiği, hayvan türleri gibi bilgiler sunumlarla anlatılıyor.

Beylikdüzü'nde Miniklere Hayvan Sevgisi Aşılanıyor

Her yıl ilkokul 3’üncü sınıf öğrencilerini okullarında ziyaret ederek, “Hayvan Sevgisi ve Sağlığı Eğitimi” veren Beylikdüzü Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri bu yıl da eğitimlerine devam ediyor. Sokaktaki dostlarla iletişimin inceliğinden hayvan türlerine; A’dan Z’ye detaylı yapılan anlatımlarla çocuklar hayvanları yakından tanıyor.
Eğitimlerde, evcil hayvanların insan yaşamıyla uyumu, hayvanların hareketlerinin neler anlattığı ve tarihsel süreçleri örneklendirildi. Hayvanları doğal hayatlarından koparıp, insan yaşamının içine dahil etmenin yanlış olduğu anlatıldı. Çocuklara, tanımadığı bir köpekle karşılaştığında sahibine sormadan bir köpeğe dokunulmaması, bağlı olan veya yemek yiyen bir köpeğin yanına gidilmemesi, koşmadan, bağırmadan, bir şey atmadan, sevgi ile bakmak gerektiği ifade edildi. Aksi halde koşarken düşüp yaralanmak, korkmak ya da ısırılmak gibi ciddi zararlar görülebileceği çocuklarla paylaşıldı.


Kaynak: Milliyet

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

En sevdiğiniz köpek cinsi hangisidir?

Amerikan Bulldog
Pitbull Terrier
Beauceron
Billy
Boxer
Brezilya Mastiff
Mudi
Mastiff
Kangal
Golden