22-12-2016 GÜNDEM

Belediye, sokak hayvanları için yem bırakıyor

Gümüşhane Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, havaların soğuması nedeniyle beslenme sorunu yaşayan sokak hayvanları için doğaya yem bıraktı.

Belediye, sokak hayvanları için yem bırakıyor

Yoğun kar yağışı sonrası sokak hayvanlarının beslenme sorunu yaşadıklarını, bu nedenle belirli noktalara hazır kuru mama bıraktıklarını belirten Belediye Veteriner İşleri Müdürü Ahmet Yaşar, Başkan Ercan Çimen’in sokak hayvanları sorununun çözümünde her zaman destek olduğunu söyledi. Yaşar, “Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ile işbirliği içerisinde mama dağıtım işlemine devam ediyoruz. Gümüşhaneli hayvanseverlerle de işbirliğimizde devam ediyor. Katkıları için Temizlik İşleri Müdürü İsa Şanlıtürk’e ve Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu İl Temsilcisi Gülen Erbaş’a teşekkür ediyorum. Bu canlarla birlikte yaşamaya devam etmeliyiz, hayatlarını kolaylaştırıcı basit çözümler ortaya koymalıyız. Kış aylarında yemek artıklarını onların ulaşabileceği alanlara bırakmak her vatandaşın yapabileceği bir katkıdır. Belediye olarak bundan sonra da mama bırakmaya devam edeceğiz” diye konuştu.


Belediyenin Kent Ormanı yolunda yaptırmakta olduğu rehabilitasyon merkezinin bitme noktasına geldiğini ifade eden Yaşar, “Merkezde rehabilite edilecek hayvanlar yine caddelere dönecek, bizlerle birlikte yaşamaya devam edecek. Soğuk havalar insanlar için olduğu kadar sokaktaki dostlarımız içinde de hayatı zorlaştırıyor. Mamaları kış boyunca dağıtmaya devam edeceğiz” dedi. DHA


Kaynak: DHA

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

En sevdiğiniz köpek cinsi hangisidir?

Amerikan Bulldog
Pitbull Terrier
Beauceron
Billy
Boxer
Brezilya Mastiff
Mudi
Mastiff
Kangal
Golden