28-12-2016 KÖPEKLER

Anneleri telef olan köpek yavruları barınakta koruma altında

Kar yağışı ve soğuk havanın etkili olduğu Kars'ın Kağızman ilçesinde, anneleri telef olan köpek yavruları, belediye ekiplerince barınağa götürülerek koruma altına alındı.

Anneleri telef olan köpek yavruları barınakta koruma altında

İlçenin Şahindere Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi'nde 2 yavrusu bulunan köpek, kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle sığındığı bir evin balkonunun altında 2 gün önce telef oldu. Mahalle sakinleri, annelerinin yanından ayrılmayan köpek yavrularına süt ve yiyecek verdi. Aç olmalarına rağmen köpek yavrularının yiyecekleri yememesi üzerine, mahalle sakinleri belediye ekiplerine haber verdi.


Köpek yavruları, dondurucu soğukta telef olmamaları için belediye ekiplerince barınağa götürülüp bakıma alındı.


Mahalle sakinlerinden Enes Çelik, annelerini kaybeden köpeklere 2 gündür süt verdiklerini ancak hayvanların bunu içmediğini belirterek, "Köpeklere çok üzüldük, yavru köpekler aç kalmasın diye süt ve ekmek verdik ancak hiçbirini yemediler." dedi.


Köpek yavrularının telef olan annelerinin yanından ayrılmamasının yürek burktuğunu anlatan Çelik, "Annelerinin yanından hiç ayrılmayıp, üşümesin diye başına sarıldılar ancak anneleri ölmüştü." ifadelerini kullandı.


Kaynak: haber türk

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER KÖPEKLER HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

En sevdiğiniz köpek cinsi hangisidir?

Amerikan Bulldog
Pitbull Terrier
Beauceron
Billy
Boxer
Brezilya Mastiff
Mudi
Mastiff
Kangal
Golden